SÁZÍME 3. SEMÍNKO

„Hlídám si hladinu své energie“

Stala jste se Hvězdou svého života. Pečujete o své blaho, táhne Vás to tím nejlepším směrem pro Vás a to, co Vám neprospívá, už pro Vás nemá žádnou přitažlivost. Skvělé! První 2 semínka se krásně uchytila…

Druhé semínko se soustředilo na kvalitu Vaší energie. Třetí semínko je o její kvantitě, udržování vnitřní i vnější rovnováhy. Cítíte, že máte energie příliš, málo nebo akorát? Máte-li energie akorát, zřejmě si jí vážíte a umíte s ní dobře hospodařit. Pokud máte energie moc, možná na Vás čeká nějaký úkol, projekt, situace, kde máte tuto energii investovat. Prozkoumejte to! Máte-li energie nedostatek, třeba si nedopřáváte dostatek odpočinku ? Potřebujete změnit / upravit životní styl (stravování, zdravý pohyb, prostředí, povolání…)? Nebo ve vztazích příliš dáváte a málo přijímáte? Kdo nebo co Vás vyčerpává? Co Vám dobíjí baterky?

Věřte svým pocitům a važte si své energie. Vyrovnávejte aktivitu pasivitou. Ve vztazích vyvažujte přijímání a dávání. Poznáte to jednoduše – setkání, po kterých se cítíte vyživená a dobře naladěná, jsou pro Vás ta pravá (a doufejte, že stejně tak i pro druhou stranu). Tam, kde se cítíte vysátá a bez nálady, nejspíš nebude to pravé ořechové. Obvykle se jedná o vztahy, kde si jeden nárokuje pozornost, čas a energii toho druhého, aniž by mu to (dostatečně) vracel. Může se jednat o vztahy osobní, ale i profesní – třeba pracujete pod svou cenou… Ještě tomu můžete dát šanci tím, že to zkusíte vyrovnat – změníte svůj postoj (převezmete svou část odpovědnosti za vzniklou situaci). Pak se buď změní i postoj toho druhého k lepšímu (vyrovnanějšímu) a když ne… Tak už alespoň budete vědět, co a jak. Jak se rozhodnete naložit se svou energií?

Ve vlastním zájmu si pěstujte různé nezávislé zdroje dobíjení baterek (koníčky a záliby), snížíte tak riziko, že se stanete „vysavačem“ pro někoho jiného. Je přirozené, že všichni někdy potřebujeme podporu druhých, ale neměla by být neustálá a zátěžová pro naše okolí.

Když jste ve spojení se svými pocity, víte, co, kdy a jak potřebujete. Když je to možné, dopřáváte si to. Protože si sama sebe vážíte – podporujete se, pečujete o sebe, chráníte se před tím, co Vám škodí. Jste tu za sebe a pro sebe. A najednou, aniž byste to čekala – to, co si sama dáváte, Vám začne přicházet i od ostatních…

Zázrak?

S přáním úspěšné setby 3. semínka, láskyplné péče a voňavého pestrobarevného rozkvětu,

Lucie

OZT Rozkvět

P.S.: Všechna 3 semínka jsou zasetá, ale příští neděli se ještě můžete těšit na bonus pro radost!